About Me

My photo
R.KARPAGAM A/P RENGGA SAMY D20111050018

Thursday, 27 December 2012

LOBSTERS

(I read this thing recently and want to share with you all)


Seafood Lover pls be careful.These creatures are actually NOT Lobsters.






Do not eat these mini lobsters.
These mini crustaceans are literally the garbage cleaners in the sewage treatment plants .
The 'dirtier' the water, the fatter these mini lobsters become..
Their lungs are full of worms and their flesh saturated with poisonous metals.
Unscrupulous merchants somehow found a way to get these marketed to eateries.
Do not order this dish.
Pass this on to those friends who may want to try these mini 'lobsters'.

Let us all be careful!


~KARPAGAM~

Saturday, 28 April 2012

Science Fair For Young Children 2010 ( Zon - Penang)


Reproduction In Animals

sila klik klip video ini

Huraian Sukatan Pelajaran Sains Tahun 4

Sila klik di sini

Kertas Model UPSR Sains

Sila klik di sini

RPH Sains Tahun 4


MATAPELAJARAN   : SAINS
TAHUN                        : 4
TARIKH  / HARI          : 03.04.2012  
MASA                         : 7.45 – 8.15 AM
KELAS                       : TAHUN  4
BIL MURID                 : 9 ORANG
TAJUK / TEMA          : BINATANG
KEMAHIRAN             : 2.3.8 Mengetahui binatang beranak  dan bertelur.
                                      2.3.9  Mengelaskan binatang beranak dan bertelur.
HASIL PEMBELAJARAN : Binatang  beranak dan bertelur.
OBJEKTIF             : Pada akhir pelajaran murid-murid dapat :
1.    Mengetahui bahawa binatang beranak dan bertelur.
                                   2.    Mengenal pasti dan mengelaskan binatang beranak dan bertelur.

Bahan bantu mengajar: Modal binatang,rakaman video.

 Fasa/Masa
Aktiviti
Isi kandungan
Fasa 1
Set induksi
5 Minit













1.    Guru masuk ke kelas dengan membawa modal binatang beranak dan bertelur.
2. Murid-murid menyoal tentang modal binatang yang di bawa oleh guru.
3. Guru berbincang dengan murid dan seterusnya memperkenalkan tajuk atau tema P & P pada hari tersebut.
Iaitu binatang pembiak secara beranak dan bertelur.


Contoh model binatang beranak iaitu gajah dan anak gajah serta model binatang bertelur iaitu ayam dengan telurnya.

Kemahiran Sains: Pemerhatian


Paparan gambar melalui komputer riba.

Kemahiran Sains:Pemerhatian & menganalisis
Fasa 2
Pencetusan idea
5 Minit
1.    Guru menunjukkan gambar beberapa jenis binatang melalui komputer riba.
2.    Guru menyoal mengenai gambar binatang yang ditunjukkan.
3.    Murid menyawab secara sepontan.
Contoh soalan : Apakah binatang ini ?
Bagaimanakah binatang ini membiak?
4.    Guru memberi penerangan.
Pelbagai jenis model binatang

Fasa 3
Aplikasi  idea
7  Minit

1.    Seterunya guru membahagikan murid kepada 2 kumpulan.
2.    Murid-murid diberi model – model berbagai jenis binatang.
3.    Murid diminta mengelaskan binatang mengikut cara pembiakan,iaitu binatang beranak dan binatang bertelur.
4.    Ketua kumpulan diminta mempersembahkan persembahan kepada kelas.
5.    Guru berbincang di samping memberi penerangan lanjut tentang binatang yang beranak dan bertelur.

Kemahiran Sains: Mengelaskan, Berkomunikasi & bekerjasama
Fasa 4
Penilaian
7 minit

1.    Guru memberi lembaran kerja kepada  murid-murid.
2.    Murid menyiapkan dalam masa yang ditetapkan.
Mengelaskan binatang mengikut cara pembiakan.

Penutup
3 minit
1.  Guru meminta murid menyanyi lagu bertemakan pembiakan binatang
Lagu
Refleksi
9/9 murid dapat mengelaskan binatang mengikut cara pembiakan(beranak dan bertelur) dengan betul

Friday, 16 March 2012

Science Corner

This section is to  give  you more  information about science so  you  can know
more about doing and  understanding those things  which make you  ethical and
prosperous. In the previous section we saw that science is the word for the human
activity which  produces being  ethical and  prosperous. This  section is a more
complete elaboration of the process of  science. This section  is provided  because
the more you know of the tool “science,” the better you  can  use it to  accomplish
your ends. This systematic elaboration of the process can be accomplished by way
of elaborating the definition of science.
Science is  very  much  more complex than  pat definitions  which you can
memorize and then put the issue away. The scientific method is what has evolved
to help  people tell the  truth and to understand the  world. The  following
definitions are attempts at applying words to what is done so that you can gain
the knowledge through  vicarious  experience rather than  actual  experience  (the
hard way).